Badem Yağı Yüz Bakımı Uygulamaları
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Badem Yağı Yüz Bakımı Uygulamaları

Badem yağı yüz bakımı, kozmetik alanlarda kullanılan badem yağının cilt üzerinde inanılmaz faydaları olduğu kanıtlanmıştır. Özellikle cilt üzerinde bulunan kırışıklık, çizgi, leke, kızarıklık gibi cilt problemlerinin giderilmesinde kullanılması ile inanılmaz faydalar sağlanır. Bademyağı yüz bakımı ile cildin beslenmesi sağlanırken, cildin gerekli ihtiyaçlarının karşılanmasına fayda sağlar. Badem yağı kullanılarak cilt üzerinde Botoks etkisi yaratılırken; dolgun cilt görünümü elde edilir. Badem yağı bütün ciddi cilt tiplerine uygun olan doğal bir maddedir. Kullanılması halinde bebeksi bir görünüm elde edilmesinde fayda sağlar. Şimdi badem yağı yüz bakımı uygulamalarını anlatalım.

Badem yağı yüz bakımı uygulamaları
  • Badem yağı ile başka ürünlerin kullanılması halinde cildinin yaşlanma etkilerinin giderildiği belirtilmektedir. Özellikle ciltte bulunan ölü derilerin giderilmesine fayda ederken; yeni hücre oluşumuna katkı sağlar. Cilt bölümünde bulunan terleme, kirlilik sebebi ile meydana gelen ölü hücrelerin, cildinin solgun görünmesinin nedeni olduğu belirtilirken; yapılan uygulama ile ciltte parlaklık sağlanır. Bu uygulama için 4 damla badem yağının, yarım limon suyu ile karıştırılması sonrasında kür hazırlanır. Yapılan kürünün temiz cilde uygulanması önemlidir. Cilt temizlendikten sonra masajlar yapılarak cilde hazırlanan karışımının uygulanmasının ardından yarım saat beklenir. Sonra yüzün bol su ile yıkanmasının ardından ciltte beslenme gerçekleştirilir.
  • Badem yağının şeker ile karıştırılarak maske haline getirilip cilde uygulanması bu bölümde bulunan siyah nokta, sivilce, akne gibi oluşumların giderilmesine fayda sağlar. Uygulamanın masaj yapılarak dairesel hareketler ile cilde uygulanması bu bölümde bulunan kırışıklık, kaşıntı, kızarıklığı giderir.
  • Bir çorba kaşığı badem yağının, 4 damla Papatya yağı, 4 damla lavanta yağı ve iki damla e vitamini ile karıştırılarak badem yağı yüz bakımı kürü hazırlanır. Bu karışımın cilde uygulanması ile çatlak, leke, kuruluk gibi problemlerin giderilmesi sağlanır. Ayrıca güneş ışınlarının yarattığı olumsuz etkilerin giderilmesi için birebir etkilidir. Güneş ışınlarının oluşturduğu yanıkların giderilmesine fayda sağlar.
  • Yüz üzerinde bulunan yanıma lekelerinin giderilmesi için bir tatlı kaşığı bal, 4 damla limon suyu, bir yemek kaşığı süt tozu, 5 damla badem yağı ile karıştırılarak kremsi bir kıvam elde edilir. Oluşan kremin temiz cilde uygulanması gerekirken; masajlar yapılarak uygulanmasının ardından 25 dakika bekletilmesinin sonrasında bol su ile durulanması sağlanır. Özellikle güneş yanığı sebebiyle oluşan lekelerin giderilmesinde son derece etkilidir.
  • Cildin kaybettiği nemin kazandırılması için badem yağının temi cilde uygulanması ile yarım saat beklenir. İçerdiği E vitamini, K vitamini, D vitamini, B vitamini sebebiyle cilt bakımı için kullanılması halinde cildin nem miktarını arttırdığı, kapalı gözeneklerin açılmasını sağladığı açıklanmaktadır. Bu uygulama ile ten renginde açılmama meydana gelirken; parlaklığın artırıldığı gözlenir. Ayrıca kuru olan ciltlerin ferahlaması sağlanır. Uygulamaların haftada bir tekrar edilmesi gerekir.

Badem Yağı Yüz Bakımı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Badem Yağı Cilde Faydaları Nelerdir?

Badem Yağı Cilde Faydaları Nelerdir?