Tatlı Badem Yağı Kirpik Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Tatlı Badem Yağı Kirpik Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Tatlı Badem Yağı Kirpik, Kalorisi yüksek olan badem ağaçta yetişir. Meyvesi belli bir süre içinde olgunlaşırken dışı sert bir kabuk ile kaplanır. Badem besin değeri yüksek çok faydalı bir yiyecektir. Badem fosfor, magnezyum, potasyum ve kalsiyum içerir ve birçok vitamin barındırır. Birçok şeye iyi gelmesinin nedeni içinde E, A, D, B1, B2, B6 vitaminlerinin bulunmasıdır. Badem yağı bademin çekirdeğini ezerek içinde barındırdığı yağı ayrıştırarak üretilir. Badem yağının iki çeşidi bulunur. Bunlar tatlı badem yağı ve acı badem yağıdır. Badem yağı içerisinde fazlaca şifa bulundurmasından dolayı vücudun, kaş, saç ve kirpiklerin E vitamini ihtiyaçlarını karşılayabilir ve bu sayede güzel bakım sağlanmış olabilir.

Tatlı Badem Yağının Kirpiklere Faydaları Nelerdir?

Nemlendirici olarak tatlı badem yağı kirpiklere uygulandığında kirpikleri güçlendirir ve besler. Tatlı badem yağı kirpiklerin asıl rengini ortaya çıkararak kirpiklerin daha güzel görünmesini sağlar bu da kişiyi mutlu eder. Soğuk havaların olması ile ciltte yıpranmalar başlar. Yüz, kaş ve kirpikler güçsüzleşir ve zamanla kirpikler incelir, kırılır ve seyrelir. Seyrelmesini önlemek için kozmetik ürünlerin kullanılması yerine doğal tatlı badem yağının kullanılması tercih edilerek kirpiklerin dökülmesine engel olabilirsiniz. Tatlı badem yağı düzenli olarak kullanıldığı taktirde kirpiklerinizin zamanla beslenerek güçlenip şekillendiğine tanık olabilirsiniz.

Kirpiklere uygulayacağınız tatlı badem yağını temiz bir rimel maskarası ile ya da bir pamuklu kulak çöpü ile uygulayabilirsiniz. Kirpiklerinizin köklerine doğru sürmelisiniz ki kökten alacağı tatlı badem yağı ile kirpiklerinizin kökleri güçlensin. Düzenli olarak belli bir zaman uygulandığında tatlı badem yağının faydasını göreceksiniz. Bu uygulama kirpiklerinizin uzamasını da sağlar. Kirpiklerin uzaması kişinin gözlerine doğal bir güzellik katar. Tatlı badem yağının zararı olmadığı için sürdüğünüzde kirpiklerinize zarar vermez. Tatlı badem yağını saçınızın ve kaşlarınızın bakımı için de kullanabilirsiniz. Kirpiklerde gördüğünüz farkı tatlı badem yağı uyguladığınız saç ve kaşlarınızda da görebilirsiniz.

Tatlı Badem Yağının Kirpiklere Uygulanışı

Tatlı badem yağını uygulayacağınız kirpikler uygulama öncesi temiz olmalıdır. Yatmadan önce veya banyodan çıktıktan hemen sonra kirpiklere uygulanmalıdır. Tatlı badem yağının günde bir defa sürülmesi uygun olur. Kullanım miktarı, 1 ya da 2 damla yeterlidir. Tatlı badem yağının içine herhangi bir şeyin katılması gerekmez. Bu yöntem yaklaşık 1, 1 buçuk ay gibi bir zaman içerisinde farkını belli etmeye başlayacaktır. Uygulamanın faydasını ve farkını kirpiklerin parlamış ve uzamış olmasından anlayabilirsiniz.

Tatlı Badem Yağı Kirpik Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Zeytinyağı ve Badem Yağı ile Saç Bakımı

Zeytinyağı ve Badem Yağı ile Saç Bakımı

Güncel

Badem Yağının Faydaları Nelerdir?

Badem Yağının Faydaları Nelerdir?