Badem Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Badem Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Badem yağının cilde faydaları, badem yağının saç ve bilhassa ten sıhhati bakımından benzersiz yararları vardır. Bu yüzden kozmetik ürünlerinde çok yaygın olarak da kullanılmaktadır. Badem yağının dik oranda A ve K vitamini içermesi, kendini sıhhat bakımından mühim kılmaktadır. Bunun haricinde çeşitli miktarlarda yağlar ve mühim sayılacak oranda protein içermektedir.

Badem Yağının Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Genel sıhhat bakımından çok mühim bir nimet durumda olan badem yağı bilhassa ten ve saç sıhhati amaçlı benzersiz katkılarda olabilir. Badem yağının yararları şu şekilde sıralanabilir:

Badem Yağının Cilde Faydaları: Badem yağının dik oranda içerdiği aromaterapi uçucu yağlar ten bakım ürünlerinde yaygın olarak da kullanılmaktadır. Bunun haricinde bebeklerin ten bakım ürünlerinde de kullanılır. Badem yağı, ten sıhhati amaçlı çok faydalı durumda olan A ve B vitaminleri içermektedir. Badem yağı bununla birlikte ten sıhhati amaçlı faydalı durumda olan yağları da içeren ve bu yağlar hemen hemen tüm ten türleri amaçlı faydalıdır. Badem yağı cildin nemlenmesine destekçi olabilir, ciltlerdeki tahrişi karşılar ve irini alır. Kuru ciltlerin nemlenmesine destekçi olabilir, daha narin ve pürüzsüz ciltler olanağı sağlar. Badem yağı bununla birlikte dudaklardaki çatlaklığı karşılar ve ten döküntülerinin önüne geçer. Yatmadan öncesinde göz çevrelerindeki kararmış bölümlere badem yağı uygulamanız kararmaların ortadan kalkmasına destekçi olabilmektedir. Badem yağı, hücreleri temizler.

Badem yağı sedef ve egzama hastalıklarına da faydalıdır. Ten iltihaplarına, kaşıntı ve kızarıklıklara karşın badem yağı çok etkilidir. Lavanta yağıyla karıştırılarak cilde uygulandığında daha çok oranda tesirini gösterir.

Badem yağı, süt tozu ve limonla karıştırılarak 20 dk masaj biçimde cilde uygulandığında cildin nemlenmesini olanağı sağlar. Bu uygulama bilhassa kuru ciltler amaçlı çok faydalıdır. Kış aylarında ve kapalı ortamlarda kaloriferlerin meydana geldiği yerlerde uzunca zaman kalanlar ten kuruluğu meselelerine daha çok oranda maruz kalmaktadırlar. Bu çeşit sıkıntılara karşın badem yağı güzel bir çözüm olabilmektedir. Bu özelliği nedeni ile badem yağı bununla birlikte güneş ışınlarına karşın cildi korumaktadır.

Badem yağı ten ve ayak kremi olarak da kullanışlıdır ve yağın emilimi çok çabuk olabilir. Bunun yakınında uygulamadan ardından çok güzel bir aroma kokusu bırakır. Badem yağının bununla birlikte tırnaklarda boya ve ten de makyaj emisyon özelliği vardır. Çeşitli makyaj çıkarıcı ürünler çoğunlukla cilde kayıp verici kimyasallar içermektedir ama badem yağı hem bir natürel bir makyaj çıkarıcı hem bir de koruma amaçlı olarak da öne çıkar.

Badem yağı kırışık ve çatlaklara karşın da kullanışlıdır. Bilhassa kış aylarında soğukların sebep meydana geldiği dudak çatlamalarına karşın badem yağı kullanabilirsiniz. Bunun amaçlı boş ve temiz bir kaba bir miktar badem yağı ve bal koyu ve güzelce karışacak olarak karıştırın ve daha sonda dudağınızı uygulayın.

Cilt Sıhhati İçin Badem Yağı Tarifi: Badem yağının cilde uygulanmasının çoğu çeşitli versiyonu vardır. Bunlardan en faydalılarından yalnızca biri durumda olan badem yağı kürünü sizinle paylaşmak talep ediyoruz.

Badem Yağının Cilde Faydaları Malzemeleri
  • 1 Çorba Kaşığı Badem Yağı
  • 1 Çorba Kaşığı Kal
  • 1/2 Avokado
Badem Yağının Cilde Faydaları Nasıl Yapılır?

Avokadoyu püre haline getirip ve badem yağı ve balı güzelce karıştırın. Bu karışımı masaj biçimde 20 dk süresince cildinize yedirerek uygulayın. Daha ardından ılık su ile cildinizi durulayın. Bu uygulama cildinize yukarıda anlattığımız çoğu yararı sağlayacaktır. Her zaman değil ama haftada 1 2 kere yapmak çoğu fayda sağlayacaktır.

Badem Yağının Cilde Faydaları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Hint Yağı Badem Yağı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Hint Yağı Badem Yağı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Badem Yağı ile Saç Bakımı

Badem Yağı ile Saç Bakımı

Güncel

Badem Yağı Cilde Nasıl Uygulanır?

Badem Yağı Cilde Nasıl Uygulanır?

Güncel

Badem Yağı Tüylenme Yapar mı?

Badem Yağı Tüylenme Yapar mı?

Güncel

Sarımsak ve Badem Yağı Tarifi ve Malzemeleri

Sarımsak ve Badem Yağı Tarifi ve Malzemeleri