Badem Yağı Yüze Sürülür mü?
15 Mayıs 2024

Badem Yağı Yüze Sürülür mü?

Badem yağı yüze sürülür mü, badem yağı genellikle güzellik için kullanılmaktadır. Kişiler, uzmanlar, bakım ürünleri çoğunluk olarak kullanmaktadır. Badem genellikle dağlık alanda ve su olmayan yerlerde yetişmektedir. Badem ağacı tohumlarının çoğunlukla hatta genellikle soğuk bir şekilde sıkılarak pres ile elde edilen ve sarı renkteki yağ olmaktadır. Fakat iki türlü badem yağı bulunmaktadır bunlardan biri acı biri ise tatlı badem yağı olmaktadır. Badem yağı içerisinde E vitamini içerdiğinden dolayı ciltte ve yüzde mucizelere neden olmaktadır. Yüzde, kırışıklıklarda, yüzde kurulukta badem yağı kullanılmaktadır. Badem yağı yüze sürülür mü sorusunun cevabı çoğu zaman çoğu kişi tarafından evet olarak cevaplandırılmaktadır. Kurumuş olan yüze genellikle uzmanlar badem yağından üretilen sabun tavsiye etmektedir fakat bunun yanı sıra direk kullanılması iki kat fayda sağlamaktadır. Bayanlar genellikle badem yağını yüzde kullanarak sarkıkları gidermek için kullanmaktadır. Ayrıca oldukça doğal bir bitkisel yağdır.

Badem yağı yüze sürülür mü, nasıl kullanılır?

Kullanılır, fakat kullanmadan önce kullanım kılavuzunu okumak en doğrusu olmaktadır. Badem yağı yüze sürülürken farklı yağlarla karıştırılarak da kullanılır ve bu şekilde yüzde oluşabilecek tahrik ve kızarıklıklardan kaçınmış olursunuz. Bunun yanı sıra sade olarak kullanılabilen badem yağı sade kullanıldığında verdiği faydadan çok başka yağlarla karıştırılınca kullanıldığında daha çok faydalı olmaktadır. Bu yağı yüze uygularken el ile bir miktar alınarak yüze 15-20 dakika masaj yapar şekilde uygulanması yeterli olmaktadır. Bu uygulamayı yaptığınızda hem göz çevresi kırışıklıkları hem yüzde oluşmakta olan siyah noktalardan hem de sivilcelerden kurtulmuş olursunuz. Yüze uygulanan badem yağı bir süre yüzde bekletildikten sonra yüzde kurumaya başlayınca ılık su ile yıkayarak kısa süreli bir işlem elde etmiş olursunuz. Ayrıca hem yüzünüze parlaklık hem canlılık hem de onca güzellik salonlarına dökülen ücretlerden kurtulmuş olunur.

Badem yağı yüze sürüldüğünde yüzün nemlenmesini sağlar ve kuruyup dökülmesini önler. Bazen kişilerin yüzlerinde oluşan iltihapların giderilmesinde bile oldukça etkili doğal bir bakım ürünüdür. Yüze uygulanan bu yağ dudaklarda oluşan kuruluk ve çatlakları bile oldukça etkili bir şekilde gidermektedir. Ayrıca gece yatmadan önce göz çevresi kararmış olan kişiler düzenli bir şekilde uyguladığı sürece kısa sürede parlaklık ve canlılığa sahip olmaktadır. Badem yağı yüze sürülürken içerisine birkaç damla limon sıkılarak uygulandığı zaman yüzdeki ölü hücrelerden kurtularak gözeneklerin açılmasını sağlamaktadır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Tatlı Badem Yağının Faydaları?

Tatlı Badem Yağının Faydaları?

Güncel

Badem Yağı Cilde Nasıl Uygulanır?

Badem Yağı Cilde Nasıl Uygulanır?

Güncel

Tatlı Badem Yağı Faydaları Nelerdir?

Tatlı Badem Yağı Faydaları Nelerdir?