Zeytinyağı ve Badem Yağı ile Saç Bakımı
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Zeytinyağı ve Badem Yağı ile Saç Bakımı

Zeytinyağı ve badem yağı ile saç bakımı: Dönüp bakıldığında geçmişi çağ öncelerine dayanmaktadır. Birçok uygarlıklarda kadınların saç bakımı için zeytinyağı ve badem yağını kullandıkları bilinmektedir. Bu iki yağda saç bakımı açısından oldukça etkili ve yenileyici yağlardır ve uygulamaları oldukça kolaydır.

Zeytinyağı ve badem yağı ile saç bakımı; Oldukça tercih edilen ve hatta saç bakımı denilince akla ilk gelen bakım türlerindendir. Saçların kırıklarını onararak güçlendirir ve canlılık verir. Saça doğal bir parlaklık verir ve nem dengesini kurar. Ayrıca zeytinyağı ve badem yağı ile saç bakımı saç diplerine de etki ederek yeni saçların çıkmasında ve saç derisindeki (Kepek, kemre, kaşıntı saç dökülmesi gibi) rahatsızlıkları da tedavi etmeye yardımcı olur. Gelelim bu mucize saç bakım yağının tarif ve uygulama şekline:

Zeytinyağı ve badem yağı ile saç bakımı malzemeleri
  • 100 ml zeytinyağı
  • 25 ml badem yağı
  • İki adet e vitamin kapsülü
  • Bir diş sarımsak
  • İki kaşık yağsız süzme yoğurt
Zeytinyağı ve badem yağı ile saç bakım maskesi tarifi

Öncelikle zeytinyağı, badem yağı ve E vitamin kapsülünü bir şişede karıştırıyoruz. Bu karışımı bu şekilde de saça uygulayabiliriz. Etkisi artırılmak istenirse her uygulamadan önce bu üçlü karışıma yoğurt ve sarımsakta eklenir ve banyodan yaklaşık iki ile üç saat önce saça sürülür ve beklenir. Banyoda iyice yıkanır ve temizlenir. Ancak yoğur ve sarımsak karışımın içeriğini uzun süreli kullanımda bozacağı için uygulama anında eklenmelidir. Bekletilmek istenen karışıma yoğurt ve sarımsak eklenmemelidir. Hatta isteğe göre yoğurt ve sarımsak eklenmeden de uygulanarak sonuç almak mümkündür. Zeytinyağı ve badem yağı ile saç bakımı bu şekilde verilmiştir. Doğru ve uygun şekilde uygulandığı takdirde kısa sürede sonuç almak mümkündür.

Zeytinyağı ve Badem Yağı İle Saç Bakımı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Acı Badem Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Acı Badem Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Güncel

Badem Yağı Alerji Yapar mı?

Badem Yağı Alerji Yapar mı?