Sakal İçin Badem Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Sakal İçin Badem Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sakal İçin Badem Yağı, badem yağı özellikle de kıl köklerinin güçlenmesini sağlar. A ile B vitaminleri açısından oldukça zengin olan badem yağı cilt sağlığı için oldukça önemlidir. Badem yağı acı ve tatlı yağ olarak ikiye ayrılır. Acı badem yağı yerine tatlı badem yağı daha yaygındır. Genelde tatlı badem yağı kullanılır. Kozmetik ürünler, cilt bakım kremlerinin​ üretiminde tatlı badem yağı kullanılır. Badem yağının içinde ayrıca çinko, protein, manganez, kalsiyum, magnezyum ve potasyum oldukça fazla vardır. Badem yağı cilt bakımı, oluşan yaraların iyileşmesini, kan basıncını artıran ve yanıkları iyileştirici özelliğe sahiptir. Badem yağı sakal bakımında da oldukça sık kullanılan bir yağ çeşididir.

Sakal için badem yağı özellikle de sakalları seyrek olan erkeklerin yeni gözdesidir. Sakallarının daima bakımlı olmalarını isterler. Düzenli olarak kullanılan badem yağı sakalların daha gür ve canlı görünmesini sağlamaktadır. Badem yağı kıl köklerinin güçlenmesini sağlar ve kıl köklerini besleyerek sakal çıkmasını sağlar. Badem yağı sakal bakımı haricinde ayrıca bıyık bakımı​ içinde oldukça uygundur.

Sakal Bakımı İçin Badem Yağı Kullanımı

Badem yağını elinize dökün ve sakallara iyice sürün. Badem yağı tam üç saat boyunca sakallarda dursun kıl köklerine etki etsin. Bu yöntem uygulayacağınız en kolay yöntemdir. Bu yöntemin haricinde bir iki diş sarımsağı ezin ve sakallara sürün sarımsakta kıl köklerini besler. Hem bademli sarımsaklı karışımı dahada güçlendirmek ve sarımsağın keskin kokusunu hafifletmek için birkaç damla lavanta damlatın. Sarımsağın kokusunu almak için lavanta haricinde ayrıca hint yağı da damlatabilirsiniz.

Bu karışım sakal köklerini besleyerek sakalların daha gür çıkmasını sağlar. Yapmış olduğunuz bu karışımı düzenli bir şekilde sakallara uygulayın. Badem yağı ayrıca cildin gerek duyduğu bütün vitaminlerin alınmasını sağlamaktadır.

Sakal İçin Badem Yağı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Badem Yağı ile Saç Bakımı

Badem Yağı ile Saç Bakımı

Haber Bülteni

Güncel

Badem Yağı Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Badem Yağı Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Tatlı Badem Yağının Faydaları?

Tatlı Badem Yağının Faydaları?